Tika Talu
Tutvustus
Meie koerad
Meie hobused
   

Tutvustus

Tika Talu - "Mis on parem, kui puhata suisel aal Saaremaal?" See pole juba ammu küsimus, mis kedagi Saaremaale puhkama meelitaks. See, et Saaremaa päike, õhk ja vesi on paremad kui mujal, teab asjalik inimene isegi.

Sa võid keset kadakaid, mere ääres, rahus ja vaikuses võtta päikest, ujuda, kasvõi terve päeva olla paadiga merel, kalastada, ratsutada.  Hobused on meil viisakad, paadid ei leki,  õngenöör ei lähe sassi, mis sa hing veel tahad?

Võid istuda õhtul lõkke ääres ja kuulata merekohinat, nagu kõik need inimesed siin juba mitusada aastat on teinud, sest just nii vana on Tika talukoht, praegune talumaja on sarikad peale saanud 1991. aastal.

Tegelikult hakkaski kõik hobustest, sellest ilusast kohast, mis on teedest eemal ja inimestest, kes seda kohta nautisid ja naudivad tänaseni.

Hobusekasvatus sai alguse 1997 aastal, kui soetasime esimesed hobused, põhiliselt eesti tõugu. Neile olee jäänud truuks mitmel põhjusel: nad on vähenõudlikud, sõbralikud, vastupidavad – ühesõnaga: ideaalsed laste- ja turismihobused. Mitmed Tika Talu hobused osalevad edukalt ka ratsaspordivõistlustel.
Vaata uudiste rubriiki!

Saaremaad külastab palju turiste aastaringselt, eriti aga suvisel perioodil. Kuna tunti huvi maja ja tubade üürimise vastu, hakkasime pakkuma majutust. Aastast 2000 on Tika Talus atesteeritud kodumajutus.

 Ratsaturismiga tegeleme 1998 aastast, kuna tunti huvi ratsatreeningute ja
–matkade vastu. Pakume võimalust ratsutada nii treeningplatsil kui maastikul. Suvel toimuvad meil lastele viie päevased ratsalaagrid, mis on saanud väga populaarseks ja toonud siia lapsi üle Eesti.